Aktualizacja SSL V3.1 dla serii System T

lip 28, 2021 | aktualności

Producent najwyższej klasy konsolet dla studia, broadcastu i wydarzeń live, firma Solid State Logic (SSL) ogłosiła właśnie najnowszą aktualizację V3.1 dla serii System T. Jednym z głównych powodów jest współpraca z silnikami nowej generacji oznaczonymi symbolami TE1 i TE2 Tempest. Nowe kompaktowe silniki mają dokładnie tę samą funkcjonalność, którą znamy z modeli T25 i T80. Główna różnica to bardziej kompaktowe wymiary i waga czyli zastąpienie dotychczasowych 4 wysokości RU wysokością 1RU w modelu TE1 i 2RU w modelu TE2. Dodatkowo silniki mają teraz możliwość stałego lub czasowego zwiększenia możliwości przetwarzania DSP co jest prawdziwą rewolucją.

Zastosowanie AoIP SSL System T, z automatycznym wykrywaniem urządzeń Dante i strumieni AES67/ST 2110, łączenie sygnałów audio jest prezentowane za pomocą prostego i intuicyjnego GUI, z pełnymi możliwościami routingu mono. Nowa wersja oprogramowania 3.1 zawiera ulepszenia zarządzania dynamicznymi i często zmieniającymi się sieciami AoIP oraz dodatkowe funkcje kontroli dostępu w celu zwiększenia bezpieczeństwa wejść/wyjść i poszerzenia opcji konsolet. SolidStateLogic koncentrując się na interoperacyjności i integracji urządzeń innych producentów wprowadza w wersji 3.1 możliwość kontroli nad preampem Focusrite RedNet MP8R bezpośrednio z konsolety System T. Pozwala to na pełną współpracę z tej wysokiej klasy preampami, a także przechowywanie i przywoływanie parametrów ze scenami i plikami routingu.

SSL System T

Dodatkowe nowe funkcje konsolet dla studia i broadcastu S300 / S500 to między innymi nowy tryb „Send Stems”, który umożliwia przełączanie standardowego ustawienia podgrupy (wł./wył.) na szynę z poziomem wysyłania, co jest przydatne np. w przypadku sygnałów powrotnych efektów. Funkcja „Path Recall Safe”, która została rozszerzona o poszczególne bloki przetwarzania ścieżki, zapewniając szybki i prosty sposób przywołania orkeślonej funkcji z poziomu „Channel View” podczas wyzwalania scen.

Nowe silniki Tempest SSL TE1 i TE2 oraz software V3.1 będą dostępne dla klientów od sierpnia 2021 roku.
Więcej informacji na stronie producenta:
Dla TE1
Dla TE2

Lub pod adresem: [email protected]