Projekty akustyczne i elektroakustyczne

mar 1, 2024 | wiedza

Gwarancją powodzenia każdej inwestycji związanej z dźwiękiem są dobrze przygotowane projekty akustyczne i elektroakustyczne.

Studia emisyjne, nagraniowe, sale koncertowe, teatry, ośrodki kultury oraz miejsca użytku publicznego – wszystkie te miejsca łączy dźwięk, który odgrywa w nich kluczową rolę. Aby wspomniany dźwięk był najwyższej jakości i spełniał określone przepisami normy należy odpowiednio zaplanować jego dystrybucję, rozmieszczenie, przepływ sygnałów i przeznaczenie. W tym celu planując inwestycję należy odpowiednio przygotować projekt akustyczny i elektroakustyczny.

Firma Commercial Audio oferuje gotowe rozwiązania sprzętowe związane z nagłośnieniem Bose Professional, dystrybucją i produkcją dźwięku SSL, ATC Loudspeakers, DirectOut, komunikacją Clear-Com oraz poprawą i zmianą akustyki, a także rozwiązaniami dla dźwięku  immersyjnego Amadeus Acoustic. Przy dobieraniu rozwiązań technologicznych dla naszych klientów bierzemy pod uwagę przede wszystkim potrzeby użytkownika końcowego. Dlatego oprócz rozwiązań z naszej dystrybucji dostarczamy i integrujemy wszystkie rozwiązania z branży proaudio dostępne na rynku. Zajmujemy się również kompleksowym przygotowaniem projektów akustyczny i elektroakustycznych.

projekty_akustyczne_i_elektroakustyczne

Pracujemy z najlepszymi projektantami akustyki i elektroakustyki w kraju i za granicą. Niezależnie czy jest to niewielka instalacja nagłośnieniowa, studio post-produkcyjne czy sala koncertowa od początku rozmów zwracamy uwagę na detale i dobieramy odpowiednie urządzenia na podstawie przygotowanego przez nas projektu, symulacji i rozmów z klientem.

Zaufali nam:

Przygotowanie projektu elektroakustycznego obejmuje kilka etapów niezbędnych dla zapewnienia najlepszego rezultatu dla inwestora.

Oto kilka z nich:

 1. Zdefiniowanie zakresu projektu: określenie celów i zadań projektu elektroakustycznego. Pod uwagę należy wziąć cel, grupę docelową, wymagania sprzętowe, uwarunkowania lokalowe, pożądane wyniki oraz wszelkie szczególne wymagania lub ograniczenia.
 2. Zebranie niezbędnych zasobów i materiałów do projektu. Będą to rysunki, rzuty, zdjęcia, pomiary czy nagrane próbki dźwiękowe, itp. Materiały będą uzależnione indywidualnie od projektu w zależności czy będzie to nowy obiekt czy adaptacja elektroakustyczna w istniejącym budynku / kompleksie.
 3. Aspekt wizualny pomieszczeń; jeśli zleceniodawca ma gotowy pomysł wizualny zdecydowanie jest to ułatwieniem dla projektującego. Jeśli nie to nasza firma przygotuje propozycje, z których wybrana będzie konsultowana na bieżącą w trakcie tworzenia projektu, aby ostateczny aspekt wizualny pomieszczeń przedstawiony na wizualizacji był zadowalający.
 4. Możliwość sprawdzenia walorów akustycznych przed ostatecznym oddaniem projektu. To jak najbardziej możliwe. Dysponujemy wieloma narzędziami, które pozwalają na zasymulowanie efektu ostatecznego. Jednym z nich jest urządzenie Bose Professional Auditioner III Playback System, dzięki któremu można posłuchać jak ostatecznie zabrzmi nagłośnienie w konkretnie zaprojektowanym pomieszczeniu.
 5. Przedmiar robót, czyli dokument techniczny, który zawiera szczegółowy opis zakresu prac do wykonania w ramach danego projektu budowlanego lub remontowego. Przedmiar robót pełni kilka istotnych funkcji:
  • podstawa do wyceny: Przedmiar stanowi podstawę do sporządzenia kosztorysu inwestorskiego lub oferty cenowej. Zawiera informacje, które umożliwiają oszacowanie kosztów wykonania poszczególnych prac, materiałów i usług.
  • przygotowanie specyfikacji technicznej.
  • Podstawa do harmonogramowania: określenie kolejności wykonywania prac oraz ustalenie czasu potrzebnego do ich realizacji.
  • Dokument ten jest integralną częścią procesu budowlanego i pełni istotną rolę zarówno na etapie planowania, jak i realizacji inwestycji.
 6. Oszacowanie kosztorysów dla poszczególnych zakresów projektu; prace budowlane, wykończenie, adaptacja akustyczna, elektroakustyka, sprzęt nagłośnieniowy / dźwiękowy czy oświetleniowy.

Proces ten może się różnić w zależności od specyfiki projektu elektroakustycznego i preferencji.

Będąc dystrybutorem wiodących marek pro audio dbamy o to, aby w naszych projektach akustycznych i elektroakustycznych wykorzystać pełen potencjał użytych w nich urządzeń. Korzystamy z doświadczenia nie tylko naszego i firm z nami współpracujących a co najważniejsze z doświadczenia producentów, którzy wdrażali swoje rozwiązania na całym świecie w największych i najbardziej skomplikowanych inwestycjach. Kluczowe jest dla nas użycie najnowszych technologii, co zagwarantuje, że przez wiele lat po zrealizowaniu inwestycji będzie ona nowoczesna, kompatybilna z nowymi rozwiązaniami i prosta w rozbudowie.

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby wspólnie zaplanować pełny projekt i dobrać narzędzia odpowiednie dla Twoich potrzeb. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na całym etapie inwestycji, od koncepcji, przez realizację aż po wsparcie merytoryczne i serwisowe oddanego do użytku obiektu. Dziesiątki zrealizowanych projektów elektroakustycznych na terenie całej Polski pozwalają nam zaprezentować Ci jak nasze rozwiązania sprawdzają się praktyce. Przekonaj się sam!

Tomasz Nowicki

Tomasz Nowicki

Systemy nagłośnieniowe

+48 516 502 225
[email protected]

Krzysztof Borowicz

Krzysztof Borowicz

Konsolety / Interkom / Studio

+48 536 148 059
[email protected]