INSTALACJE AMADEUS

System wsparcia i zmiennej akustyki AMADEUS 

 

Od małych teatrów, dużych sal koncertowych po imprezy plenerowe i parki rozrywki: AMADEUS ma idealne rozwiązanie dla akustyki wewnątrz i na zewnątrz. Dzięki naszej inteligentnej technologii możemy również tworzyć nowoczesne instalacje immersyjne. Z dumą prezentujemy naszych partnerów i projekty. Pobierz listę referencyjną naszych projektów tutaj.

AMADEUS ACTIVE ACOUSTICS

Vilco | Mozartplatz | Théâtre De Beaulieu, Lausanne | Andermatt Concert Hall | Halle E | König Albert Theater, Bad Elster | CCS Congress Centrum Suhl | HCC Hannover – Kuppelsaal | Congress Centrum Alpbach | Fondation Beyerler |

AMADEUS IMMERSIVE AUDIO

House of Digitization| Mythos Mozart | 007 Elements | Telekom Summit

AMADEUS OPEN-AIR

St. Margarethen Opera in the Quarry | Opera Graz | Opening of the Wiener Festwochen 2017 |

 

AMADEUS ACTIVE ACOUSTICS

Idealne narzędzie wsparcia i zmiennej akustyki, które wzmocni żywą muzykę, mowę czy wydarzenie multimedialne w sali koncertowej, teatrze czy operze.

VILCO: KONGRESSZENTRUM FRANKFURT / RHEIN-MAIN

Dzięki nowoczesnemu designowi, wszechstronnemu układowi i zaangażowaniu w dostarczanie najwyższej jakości występów, nowo ukończona Vilco ugruntowała swoją pozycję jako najważniejsza hala widowiskowa na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Amadeus Acoustics dostosował Vilco do najwyższych standardów akustycznych, zapewniając wyjątkowe warunki do występów i słuchania koncertów klasycznych oraz wykorzystując 72 głośniki Renkus-Heinz i 32 mikrofony Audiotechnica, aby zaspokoić wiele potrzeb za naciśnięciem jednego przycisku za pośrednictwem Amadeus Core.

FORUM MOZARTPLATZ: WCIĄGAJĄCA PRZESTRZEŃ AKUSTYCZNA DLA NOWOCZESNYCH WYDARZEŃ I WARSZTATÓW

Amadeus Acoustics, we współpracy z Rohde Acoustics, przyczynił się do zaprojektowania i instalacji systemu w ramach dużego projektu przebudowy Forum Mozartplatz w centrum Wiednia.

Współpracując z Unverblümt Architekt Di Erich Strolz, rola Amadeus Acoustics w większym projekcie przekształcenia istniejącej wcześniej przestrzeni w nowoczesne miejsce dla biznesu i kultury koncentrowała się wokół wielofunkcyjnej sali na forum.

THÉÂTRE DE BEAULIEU, LOZANNA

Prawie 1600 uczestników zgotowało owację na stojąco Renaudowi Capuçonowi i Orkiestrze Kameralnej z Lozanny (OCL) podczas inauguracji Théâtre de Beaulieu w dniu 03.09.2022.

Amadeus Active Acoustics pracował nad renowacją akustyczną teatru, optymalizując akustykę dla muzyki symfonicznej. Akustyka teatru została wysoko oceniona przez prasę.

Théâtre de Beaulieu jest największym teatrem w Szwajcarii i siedzibą OCL.

Więcej informacji tutaj.

SALA KONCERTOWA W ANDERMATT

Wspaniałym koncertem Orkiestra Filharmonii Berlińskiej zainaugurowała nową salę koncertową Andermatt, zaprojektowaną przez Studio Seilern Architects. AMADEUS Active Acoustics został wybrany przez Kahle Acoustics, aby uzupełnić akustykę architektoniczną i dodać dodatkową głośność do tego ekskluzywnego miejsca i uczynić go prawdziwie wielofunkcyjnym. Od koncertów symfonicznych po konferencje, od wydarzeń po występy muzyki kameralnej – wszystko jest możliwe dzięki zoptymalizowanym ustawieniom systemu AMADEUS Active Acoustics.

Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj.

Zdjęcia: Kanipak Photography / Roland Halbe

To fascynujące, jak duży zakres dynamiki zapewnia sala koncertowa Andermatt. Oferuje wysoki stopień intymności, a jednocześnie brzmi jak większa sala.

– Jonathan Brett, dyrygent, Andermatt Concert Hall

REQUIEM MOZARTA

Kiedy reżyser teatralny Romeo Castellucci i dyrektor muzyczny Ensemble Pygmalion, Raphaël Pichon, zaprezentowali swoją interpretację requiem Mozarta na Festival d’Aix-en-Provence w 2019 roku, dzieło zostało natychmiast pochwalone jako nowoczesne arcydzieło.

Jednak kiedy Wiener Festwochen zlecił firmie Amadeus Active Acoustics rekonfigurację hali E Museumsquartier na prolog festiwalu wiosną 2022 roku, nie było jasne, w jaki sposób Requiem, które zdobyło publiczność na świeżym powietrzu, zostanie z powodzeniem zaadaptowane do wybranego przez festiwal obiektu.

Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: Pascal Victor, Art Com

TEATR KRÓLA ALBERTA, BAD ELSTER

Dzięki swojej ponadregionalnej charyzmie König Albert Theater Bad Elster jest kulturalnym i towarzyskim miejscem spotkań w sercu Europy; jest to jeden z najważniejszych i najwspanialszych teatrów dworskich. Program, który zmienia się prawie codziennie, waha się od kabaretu do teatru i koncertów. Podczas renowacji sali istniejący, przestarzały system VRAS został zastąpiony przez AMADEUS Active Acoustics, zachowując istniejące głośniki i mikrofony, dzięki czemu jest to bezpieczna i zrównoważona inwestycja do długoterminowego zarządzania.

Każdy może zmienić akustykę hali w ciągu zaledwie kilku milisekund; AMADEUS nie wymaga specjalnie przeszkolonego personelu.

Zdjęcie: Jan Bräuer

CENTRUM KONGRESOWE CCS SUHL

Największy obiekt konferencyjno-koncertowy w Turyngii oferuje nagłośnione koncerty, konferencje i wydarzenia. Dlatego naturalna akustyka jest bardzo sucha, aby sprostać tym wielofunkcyjnym potrzebom. Do wykonywania koncertów symfonicznych bez nagłośnienia wybrano AMADEUS, aby dodać brakującą otoczkę i głośność, tak ważne dla autentycznej interpretacji muzyki klasycznej.

AMADEUS Active Acoustics skanuje pole dźwiękowe za pomocą niemal niewidocznych mikrofonów. Zdarzenia dźwiękowe są następnie analizowane pod kątem ich intensywności i punktu pochodzenia. Miliony odbić są obliczane tak, jakby ściany były znacznie bardziej odblaskowe i rozproszone. Odbicia te są następnie odtwarzane przez ponad 100 głośników w suficie i ścianach bocznych sali koncertowej. Intensywność, gęstość, kompozycja i równowaga tonalna mogą być kształtowane przez AMADEUS ad libitum.

Zdjęcia: Robert Kallenbach / CCS Suhl

HCC HANNOVER – KUPPELSAAL

Kuppelsaal to największa sala koncertowa w Niemczech o pojemności 3500 miejsc. AMADEUS został wykorzystany do zwiększenia klarowności, bliskości i głośności tej ogromnej i pełnej pogłosu przestrzeni. Podczas otwarcia Sir John Eliot Gardiner dyrygował Londyńską Orkiestrą Symfoniczną i był zaintrygowany rezultatem. Znał salę z przeszłości i był pod wrażeniem, jak dobrze każdy niuans był przekazywany publiczności i innym muzykom.

CENTRUM KONGRESOWE ALPBACH

Centrum Kongresowe Alpbach jest gospodarzem Europejskiego Forum Alpbach, które jest interdyscyplinarną platformą dla nauki, polityki, biznesu i kultury. Łączy międzynarodowych decydentów ze wszystkich sektorów społeczeństwa z zainteresowaną publicznością i zaangażowanymi młodymi ludźmi. Firma AMADEUS została wybrana do budowy nowej wielofunkcyjnej hali, aby być w czołówce technologii. Jest on używany do koncertów, przedstawień teatralnych, podnoszenia mowy w zastosowaniach konferencyjnych, odtwarzania dźwięku 3D i projekcji kinowych z dźwiękiem przestrzennym.

MUZEUM BEYERLER W BAZYLEI, SZWAJCARIA

Na otwarcie wystawy Goya w słynnym muzeum Beyerler w Bazylei, artysta Philippe Parreno zwrócił się do AMADEUS z prośbą o nową instalację multimedialną z wykorzystaniem zaawansowanych koncepcji projektowania dźwięku i filmu. Jego dzieło, oparte na obrazie Pinturas Negras autorstwa Goi, zostało zaprezentowane w jednej sali wystawowej.

Instalacja multimedialna jest obiektem artystycznym i jako taka, specyficzne wymagania i efekty pożądane przez artystę musiały zostać przełożone na wykorzystanie technik dźwięku przestrzennego 3D i ustawień akustycznych. Krótkie ramy czasowe na realizację projektu również stanowiły istotną presję, ponieważ muzeum było przygotowywane na noc otwarcia.

Zdjęcie: Mark Niedermann

AMADEUS IMMERSIVE AUDIO

AMADEUS tworzy nowe światy dźwiękowe i całkowite zanurzenie w technologii dźwięku 3D.

DOM CYFRYZACJI

Dom Cyfryzacji (Haus der Digitalisierung) w Tulln, który otworzył swoje podwoje w grudniu 2022 r., oferuje szeroki zakres usług cyfryzacji dla małych i średnich przedsiębiorstw w Dolnej Austrii.

Amadeus Acoustics odegrał kluczową rolę w przekształceniu przestrzeni wystawienniczej o powierzchni 4200 metrów kwadratowych w wielofunkcyjne, wciągające miejsce.

Amadeus Core zapewnia wielofunkcyjny, wciągający dźwięk w centrum, które często wymaga interakcji audiowizualnej z 360-stopniową ścianą LED, która obejmuje salon wystawowy i obszar wydarzeń.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

MYTHOS MOZART

Mythos Mozart rozpoczyna się w „Requiem – Śmierć Mozarta”, tajemniczym pomieszczeniu z 1500 świecami. W tym początkowym pomieszczeniu Amadeus Active Acoustics tworzy ogromną katedralną akustykę, pozwalając widzom na interakcję z poruszającymi dźwiękami ostatniego utworu Mozarta.

Stamtąd odwiedzający wchodzą w immersyjne doświadczenie rozpoczynające się w Wiedniu z 1791 roku, przechodząc przez umysł Mozarta. Cała wciągająca zawartość audio, która jest odtwarzana przez ponad 300 głośników, została stworzona za pomocą Amadeus Immersive Audio System.

Instalacja muzealna wykorzystuje 3 rdzenie Amadeus, które zanurzają publiczność w nowo skomponowanych utworach Waltera Wezowa (opartych na motywach Mozarta). Premiera odbyła się w Wiedniu 20.09.2022.

Więcej informacji tutaj.

007 ELEMENTS

007 ELEMENTS to kinowa instalacja poświęcona światu Jamesa Bonda. Znajduje się 3000 metrów nad poziomem morza na szczycie góry Gaislachkogel. AMADEUS został wykorzystany do stworzenia wciągającej podróży przez serię zaawansowanych technologicznie, interaktywnych galerii, z których każda wyposażona jest w specjalnie zaprojektowany system głośników 3D Audio do odtwarzania charakterystycznych elementów uniwersum Jamesa Bonda.

Zdjęcia: Bergbahnen Sölden; Zdjęcie Kristopher Grunert

TELEKOM SUMMIT

Amadeus Immersive Audio został wybrany przez Juergena Swobodę z firmy Klangerfinder do wyprodukowania wciągającego filmu specjalnie wyprodukowanego dla tego miejsca i wydarzenia. AMADEUS wspierał zespół projektantów dźwięku, aby zapewnić płynną integrację AMADEUS z przepływem pracy. Wtyczka AMADEUS 3D Pan została użyta w Pro-Tools do sterowania obiektami dźwiękowymi w przestrzeni 3D.

Zdjęcie: Volker Werner

AMADEUS OPEN-AIR

Nasza zaawansowana technologia audio zapewnia również poprawę akustyki na zewnątrz.

OPERA W KAMIENIOŁOMIE

Obok Jeziora Nezyderskiego, kamieniołom St. Margarethen jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie jest to największa naturalna scena w Europie. Zajmuje powierzchnię 7.000 m2 i gości prawie 5.000 miłośników opery. Tegoroczna produkcja – Czarodziejski flet Mozarta – okazała się ogromnym sukcesem i przyciągnęła ponad 91 000 widzów przy współczynniku zajętości wynoszącym 93%.

AMADEUS stworzył idealne warunki akustyczne dla tej produkcji Open Air. Zainstalowano ponad 100 głośników, aby zapewnić wciągającą podróż przez całą operę. Pozycje aktorów były śledzone w czasie rzeczywistym, a wokół publiczności stworzono wirtualną salę operową. Pejzaże dźwiękowe i różne efekty specjalne wzbogaciły części dialogowe. Wirtualne ptaki brzęczały akustycznie wokół Papagena, stworzono efekty jaskiniowe, grzmoty i efekty ognia.

Zdjęcia: Thomas Ludwig

MARIA DE BUENOS AIRES – GRAZ OPERA

Dla tej złożonej produkcji operowej ze sceną o szerokości ponad 30 metrów AMADEUS stworzył wciągające doświadczenie dla publiczności. Pozycje aktorów były śledzone w czasie rzeczywistym, a AMADEUS stworzył gęsty wzór odbicia z ponad 60 głośnikami otaczającymi publiczność. Również orkiestra była wyświetlana na całej szerokości sceny, utrzymując solistów blisko orkiestry, co było niezbędne, aby wrażliwe wyczucie czasu muzyki tanga działało, zapewniając jednocześnie spektakularny szeroki obraz orkiestry.

OTWARCIE WIENER FESTWOCHEN 2017

Każdego roku Wiener Festwochen świętują swoje otwarcie na Rathausplatz w Wiedniu. Mistrzynią ceremonii i gospodynią tego muzycznego show w 2017 roku była Conchita Wurst.
Jej koncerty symfoniczne, czy to w Linz Brucknerhaus, czy w Sydney Opera House, były radosnymi festiwalami. Wraz z Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną Conchita spotkała się z nieporównywalną różnorodnością, która czyni Wiedeń wyjątkowym od wielu stuleci.

Wraz z głośnikami d&b audiotechnik AMADEUS stworzył wirtualną salę koncertową wokół publiczności. Pomogło to uzyskać przestrzeń dla miksu orkiestry i zrobiło miejsce dla miksu zespołu w systemie głośników przednich.

Commercial Audio Sp. z o.o.

ul. Jeziorki 86a

02-863 Warszawa

NIP 951 255 04 12
REGON 523242445
KRS 0000994236

Wysokość kapitału zakładowego:

50 000,00zł