Konwersja cyfrowa domów kultury

maj 14, 2021 | aktualności

Program wsparcia dla Ośrodków Kultury trwa. Co warto wiedzieć o programie?

W miesiącu kwietniu Narodowe Centrum Kultury rozpoczęło nabór do konkursu w ramach projektu o nazwie: Konwersja cyfrowa domów kulturyCel konkursu to wsparcie lokalnych instytucji kultury. Budżet konkursu to ponad 31 mln zł. Ośrodki i Domy Kultury mają szansę na wyposażenie w najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na prowadzenie działań edukacyjnych i animacyjnych dla lokalnych społeczności w formie online. Dofinansowanie może również zostać przeznaczone na podniesienie kompetencji i umiejętności w zakresie wykorzystania aktualnych narzędzi dedykowanych dla dźwiękowych i wizyjnych transmisji cyfrowych.

Wsparcie regionalnych Domów kultury pod względem cyfrowej konwersji audio.

Firma Audiotech przygotowała kilka gotowych rozwiązań technicznych dedykowanych dla programu Konwersja cyfrowa Domów Kultury opartych na najnowszych rozwiązaniach z dziedziny szeroko pojętego dźwięku i obrazu. Cyfrowa konwersja dźwięku i jego przesył w formatach DANTE / AES67 od dwóch do kilkuset kanałów z możliwością rejestracji czy miksowania w czasie rzeczywistym oraz transmisja Audio-Video z trybem automatycznego śledzenia mówcy oraz współdzieleniem materiałów / prezentacji. Szeroka oferta gotowych rozwiązań dla Ośrodków Kultury w poniższych odnośnikach:

Bose Videobar VB1

To uniwersalne urządzenie przeznaczone dla konferencji / streamu audio-video poprzez jedno połączenie USB. VB1 zapewnia doskonały dźwięk i obraz w pomieszczeniach konferencyjnych – od mniejszych powierzchni do średniej wielkości sal. Precyzję obrazu i czytelność dźwięku w Bose Videobar zapewnia sześć wbudowanych mikrofonów sterujących wiązką, która automatycznie skupia się na głosach w pomieszczeniu i eliminuje hałas. Wbudowana kamera jakości 4K Ultra HD z funkcją automatycznego kadrowania zapewnia krystalicznie czysty obraz, dając zdalnym uczestnikom poczucie pełnego komfortu spotkań / prezentacji na odległość.

Cyfrowe rozwiązania Solid State Logic

Rozwiązania brytyjskiej marki SSL dedykowane dla Studia, Broadcastu i zastosowań Live to szeroka gama profesjonalnych urządzeń dla produkcji i transmisji dźwięku. Od wysokiej jakości mniejszych interfejsów audio SSL2 / SSL2+ poprzez sterowniki dla programów DAW jak UF8, większe narzędzia typu outboard do konsolet cyfrowych pracujących w oparciu o domeny DANTE lub MADI.