MAVEN – najnowsza platforma od DirectOut

cze 14, 2024 | aktualności

DirectOut prezentuje MAVEN: potężną, ale kompaktową platformę DSP zapewniającą najwyższą elastyczność.


DirectOut ogłosił wprowadzenie na rynek MAVEN – inteligentnej platformy audio, która na nowo definiuje granice elastyczności, przestrzeni w racku i mocy DSP.


Bazując na sukcesie serii PRODIGY, MAVEN oferuje potężny silnik DSP DirectOut w kompaktowym urządzeniu 1RU, rozszerzając możliwości integracji dla inżynierów dźwięku, projektantów systemów i profesjonalistów AV.

Dzięki modułowej konstrukcji i architekturze wprowadzonej przez PRODIGY, MAVEN jest w pełni kompatybilny ze swoim starszym bratem, PRODIGY.MP i może być dostosowany do specyficznych potrzeb każdego projektu. Zapewnia taką samą moc DSP, zwiększając swoją elastyczność i zakres zastosowań. MAVEN oferuje obsługę różnych formatów sieci audio, w tym Dante, AVB/MILAN, RAVENNA/AES67 i Soundgrid. Jest to idealne rozwiązanie dla zastosowań koncertowych, instalacji, zdalnej produkcji, nagrań studyjnych i transmisji.

Zmniejszona powierzchnia zajmowana przez MAVEN sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla zdecentralizowanych konfiguracji w zainstalowanych systemach AV dowolnej wielkości, gdzie liczy się elastyczność, maksymalna niezawodność i kompaktowość.

MAVEN dziedziczy wyjątkową jakość dźwięku i sprawdzoną w trasie niezawodność PRODIGY.MP, w tym elastyczne opcje routingu i skalowalny rdzeń DSP, dzięki czemu doskonale dostosowuje się do dynamicznych wymagań wydarzeń na żywo.

Jako część DirectOut Audio Solution Model (ASM), MAVEN rozszerza portfolio inteligentnych platform sprzętowych w kierunku mniejszych rozwiązań, umożliwiając użytkownikom rozszerzenie ich systemów o dodatkowe funkcje, protokoły sterowania i dodatki w celu stworzenia niestandardowego rozwiązania dostosowanego do ich specyficznych wymagań.

„Dzięki MAVEN możemy teraz zaoferować nieograniczony zestaw funkcji DSP, bezkompromisową niezawodność i elastyczność wprowadzoną pierwotnie przez PRODIGY.MP na powierzchni zaledwie 1RU” – mówi Jan Ehrlich, dyrektor generalny DirectOut. „Zapotrzebowanie naszych klientów na bardziej kompaktową i jeszcze bardziej skalowalną platformę zachęciło nas do wyznaczenia nowych granic w zakresie zmniejszania rozmiaru rozwiązania DSP, które jest tak potężne, jak nasze istniejące produkty”.

Dzięki MAVEN, DirectOut ustanawia nowe standardy w branży audio, przenosząc współczynnik wielkości i funkcjonalności na nowy poziom.