DirectOut prezentuje moduł interfejsu audio USB.IO

cze 19, 2024 | aktualności

We współpracy z RME, DirectOut wprowadził USB.IO. Jest to moduł interfejsu audio USB dedykowany dla platform Prodigy i MAVEN.

Pierwszym owocem współpracy DirectOut z RME był Digiface RAVENNA. Teraz DirectOut dodaje USB.IO, moduł interfejsu audio USB do swoich platform MAVEN i PRODIGY. Bazujac na rdzeniu USB 3.0 firmy RME i wykorzystując ich renomowaną technologię niskiej latencji, USB.IO korzysta z wysokowydajnych sterowników Windows i Mac o niezrównanej stabilności.

usb.io

Nową wersja interfejsu USB-C zapewnia imponujące 128 kanałów I/O przy standardowych częstotliwościach próbkowania (1FS) od 44,1 kHz do 192 kHz. Ułatwia to integrację konwerterów DirectOut i procesorów wielofunkcyjnych z komputerowymi systemami produkcyjnymi, w trasie i w studiu.Niebagatelną funkcją dostarczaną wraz ze sterownikami RME jest renomowane oprogramowanie RME TotalMix FX. TotalMix FX oferuje szeroki zakres opcji miksowania i routingu. Od 128 oddzielnych submiksów poprzez wewnętrzny routing Loopback aż po intuicyjną kontrolę widoków i elementów sterujących miksera i matrycy, TotalMix FX umożliwia elastyczną i wszechstronną obsługę dostępnych kanałów nagrywania i odtwarzania, zapewniając użytkownikom kompleksowe rozwiązanie do łączenia się z zewnętrznym komputerem.

Oprócz zaawansowanej obsługi sterowników dla systemów Windows (ASIO, WDM) i macOS (Kernel Extension i DriverKit Core Audio), nowy interfejs może pochwalić się trybem USB 3 Class-Compliant, który przesyła wszystkie 128 kanałów do nagrywania i odtwarzania.

Funkcja ta pozwala na działanie modułu bez sterowników, dzięki czemu jest on natychmiast kompatybilny z iPadami i innymi urządzeniami mobilnymi.Oczywiście, karta jest dostarczana z obsługą EARS™, opatentowaną przez DirectOut technologią Enhanced Automatic Redundancy Switching. EARS zapewnia ciągłe odtwarzanie dźwięku poprzez automatyczne przełączanie na zapasowe źródło w przypadku utraty sygnału, zapewniając dodatkową warstwę niezawodności podczas występów na żywo i transmisji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować interfejs audio USB dla serii PRODIGY i MAVEN”, mówi Claudio Becker-Foss, CTO DirectOut. „Wieloletnie doświadczenie RME we wdrażaniu interfejsów komputerowych i ich sterowników jest legendarne, a ich filozofia tworzenia trwałych urządzeń o maksymalnej wydajności i długoterminowym wsparciu doskonale pasuje do naszego sposobu myślenia”.

„Rodzina PRODIGY firmy DirectOut to najnowocześniejszy system modułowy”, podsumowuje Matthias Carstens, szef działu projektowego RME. „RME z przyjemnością dostarcza profesjonalne rozwiązanie interfejsu audio jako opcjonalny moduł, kontynuując udaną współpracę z DirectOut”.