Harrison dołącza do Solid State Logic

kwi 13, 2023 | aktualności

Solid State Logic ogłosił przejęcie amerykańskiego producenta konsolet pro audio i oprogramowania do produkcji muzyki, firmy Harrison.

harrison

Od 1975 roku Harrison jest jedną z wiodących na świecie marek mikserów audio do nagrywania i miksowania muzyki, postprodukcji dźwięku w filmach i telewizji, broadcast’u w chmurze i pracy na żywo. Przypisuje się im wprowadzenie na rynek pierwszej „konsoli in-line”, która zrewolucjonizowała produkcję studyjną, umożliwiając inżynierom połączenie funkcji nagrywania i miksowania w jednym channel stripie miksera.

Partnerstwo łączy dwie globalne, ikoniczne marki muzycznych konsolet mikserskich w ramach grupy technologicznej Audiotonix.

Nigel Beaumont, dyrektor generalny Solid State Logic, komentuje: ” Ostatnie pięć lat, od kiedy SSL jest częścią grupy Audiotonix, było dla nas okresem ciągłego rozwoju. Właśnie dlatego dzisiejsze ogłoszenie jest szczególnym momentem dla wszystkich naszych pracowników, bo witam zespół Harrison w rodzinie SSL. Od początku było jasne, że Gary (Thielman – prezes) i jego koledzy mają pasję do projektowania konsolet, a ich inspiracje pokrywają się z naszymi.”

Enrigue Perez, CTO Solid State Logic, kontynuuje: ” Istnieje również silna synergia ich rozwiązań programowych, które dobrze współgrają z naszymi wtyczkami. Podobnie jak SSL, Harrison wykorzystuje swoje dziedzictwo konsolowe i know-how, aby stworzyć szereg wtyczek i MIXBUS DAW, a także opracował przetwarzanie dźwięku w chmurze. To wszystko dobrze pasuje pod względem dzielenia się wiedzą i dalszego rozwoju w przyszłości, wspólnie opracowując nasze produkty sprzętowe i rozwiązania programowe. „

Gary Thielman, prezes Harrison, stwierdza: „Będąc częścią tego biznesu i przemysłu pro audio od wczesnych laty 80-tych, wydaje się bardzo naturalne, że zbudujemy wspólny fundament z Solid State Logic i Audiotonix. Ten sojusz zapewnia Harrisonowi silną przyszłość z dostępem do dalszej produkcji, wiedzy w zakresie inżynierii i rozszerzenia naszego dostępu do nowych kanałów i partnerów. To zwiększa nasz potencjał do rozwoju tego wspaniałego biznesu. Jestem szczególnie podekscytowany benefitami dla obu marek i ich klientów, ponieważ wszyscy oni będą czerpać korzyści z naszego dzielenia się pomysłami z kolegami z SSL.”

James Gordon, dyrektor generalny Audiotonix, dodaje:”Z perspektywy Audiotonix to zaszczyt pomóc w nawiązaniu tego wyjątkowego partnerstwa z tymi dwoma legendarnymi markami konsolet mikserskich z Wielkiej Brytanii i USA. Z ich bardzo indywidualnym i rozpoznawalnym brzmieniem ich wspólna przyszłość będzie niewiarygodna. Wspaniałe jest również to, że Harrison i Solid State Logic dzielą podobą filozofię, ich zespoły są osobiście zaangażowane w ten przemysł, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie innowacje i produkty ta „super-grupa” talentów technicznych może wprowadzić na rynek.”