Solid State Logic wprowadza System T Cloud

kwi 10, 2024 | aktualności

Solid State Logic System T Cloud to pionierskie rozwiązanie produkcji dźwięku w chmurze dedykowane dla broadcastu.

System T Cloud zapewnia nowy, przełomowy tryb pracy i niezrównaną elastyczność produkcji. Aby wziąć udział w globalnej premierze, dołącz do Solid State Logic na targach NAB 2024.

Firma Solid State Logic ogłosiła wprowadzenie na rynek Systemu T Cloud, pionierskiego zwirtualizowanego rozwiązania do miksowania dźwięku na potrzeby transmisji na żywo. System T Cloud to najwyższą jakość audio oraz dobrze znane dotychczasowym użytkownikom interfejs i funkcjonalność. Ta innowacyjna platforma oferuje bezprecedensową elastyczność i skalowalność, umożliwiając płynne zarządzanie produkcjami na żywo z wielu miejsc za pośrednictwem chmury. 

Virtualny Processing
Oparte na chmurze lub „zwirtualizowane” przetwarzanie dźwięku stanowi kolejny znaczący krok naprzód w technologii produkcji, oferując znaczne korzyści nadawcom i dostawcom usług. Umożliwia to znaczące ograniczenie kosztów operacyjnych i zminimalizowane niezbędnego sprzętu na miejscu produkcji. Możliwość łatwego zarządzania wieloma wydarzeniami na żywo w różnych lokalizacjach geograficznych z jednego studia zmniejsza także liczbę podróży oraz wszystkie powiązane z nimi negatywne konsekwencje także środowiskowe.

Wydarzenia Proof of Concept
W ciągu ostatnich dwóch lat, Solid State Logic i Calrec, ściśle współpracowali z wiodącymi nadawcami, aby uzyskać bezcenny wgląd w ich potrzeby produkcyjne, szczególnie w zakresie wykorzystania przetwarzania w chmurze i zwirtualizowanej kontroli. Dzięki serii udanych wydarzeń Proof-of-Concept (PoC), obejmujących zarówno produkcje typu shadow, jak i live-to-air, SSL i Calrec wspólnie opracowały zwirtualizowane rozwiązania DSP. Dziś Solid State Logic z dumą prezentuje System T Cloud, zaawansowany system chmurowy stworzony w celu zaspokojenia rzeczywistych potrzeb nadawców, teraz i w przyszłości.

Produkcja w chmurze dla transmisji na dużą skalę
System T Cloud oferuje niespotykaną do tej pory elastyczność dzięki zwirtualizowanemu przetwarzaniu, kontroli i routingowi audio. Zapewnia do 256 ścieżek przetwarzania, obsługując formaty stereo, 5.1 i immersyjne, w tym 7.1.4  a wszystko to kontrolowane za pomocą interfejsów sprzętowych lub programowych z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki w pełni zintegrowanej implementacji Dante Connect, Virtual Tempest Engine oferuje 256×256 wejść i wyjść, z kontrolą routingu audio zarządzaną bezpośrednio z interfejsu użytkownika oraz przechowywaną i przywoływaną za pomocą pliku showfile. W rozproszonej architekturze produkcyjnej można wykorzystać dowolną kombinację sprzętowych i programowych interfejsów sterowania, oferując ogromny wachlarz konfiguracyjny dostosowany do potrzeb każdego operatora.  

Funkcje System T Cloud:

  • Instancje w chmurze wirtualnego silnika DSP Tempest.  
  • Instancje w chmurze aplikacji Tempest Control.  
  • 256 ścieżek przetwarzania.  
  • W pełni immersyjne formaty do 7.1.4 z monitorowaniem 9.1.6.  
  • Transport i routing audio w chmurze Dante Connect.  
  • Łączność 256×256 Dante Connect na Virtual Tempest Engine.  
  • Opcje konwersji NDI.  
  • Sprzętowe i/lub programowe stanowiska kontrolne zlokalizowane w dowolnym miejscu.  
  • Stanowiska sterowania w wielu lokalizacjach jednocześnie. 


Poniższa infografika prezentuje, które z elementów produkcji są zwirtualizowanymi zasobami w chmurze, rozproszonymi zasobami kontrolnymi oraz fizycznymi interfejsami audio dla dystrybucji sygnałów: