Systemy audio dla obiektów sakralnych

paź 21, 2022 | wiedza

Słowo i muzyka – wyraźne i inspirujące

Miejsca kultu religijnego takie jak kościoły, katedry, kaplice oraz salki katechetyczne to przestrzenie, w których system nagłośnienia ma pomóc wiernym w pełnym uczestniczeniu w nabożeństwie. Dzięki innowacyjnym technologiom i pięknemu wzornictwu produkty BOSE harmonijnie wtapiają się w otoczenie zapewniając czysto brzmiący dźwięk doskonale rozumiany przez słuchaczy.

W domu, szkole, na dworze czy w historycznej katedrze – zbiorowa modlitwa jest źródłem jedności i wspólnoty. W każdej przestrzeni systemy audio BOSE pomogą stworzyć atmosferę modlitwy, ułatwią zrozumienie czytań, kazań czy wykładów oraz zachęcą do wspólnego śpiewu.

systemy audio
Katedra św Marii z Acheropity

Rewitalizacja lub przebudowa kościoła

Odnawianie starej przestrzeni to ekscytujący czas pełen możliwości unowocześnienia i ulepszenia, przyciągnięcia nowych wiernych i rozwoju kościoła. To może być dużym wyzwaniem. Dlatego warto rozważyć sprawdzoną i dobrze przygotowaną technologię związaną z nagłośnieniem świątyni. Wybór odpowiedniego systemu dźwiękowego kościoła, który wspiera zarówno potężne uwielbienie, jak i zrozumiałe, wciągające słowo mówione. Niezależnie od rozmiaru i kształtu pomieszczenia, czasu pogłosu lub wymagań brzmieniowych, mamy systemy, które pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie, wprowadzając nową jakość w Twojej świątyni.
JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI NAGŁOŚNIENIE KOŚCIOŁA, ABY ULEPSZYĆ WZIĘCIE UWIELBIENIA?
Czy potrzeby dźwiękowe w twoim kościele są teraz bardziej wymagające niż wtedy, gdy pierwotnie projektowano przestrzeń do nabożeństw? Pomyśl o uniwersalnych rozwiązaniach BOSE PROFESSIONAL zaprojektowanych z wszechstronnością aby z łatwością dostosować się do różnych przestrzeni architektury.
Skorzystaj z naszych rozwiązań nagłośnienia, które mogą rozwijać się wraz z Twoim kościołem. Systemy nagłośnieniowe Bose dają możliwość łatwej rozbudowy w każdym momencie. Dodanie kolejnej strefy nagłośnienia lub nowego źródła dźwięku nie stanowi problemu.

Różnorodność

Niektóre kościoły są nowoczesne. Z kolei inne są prawdziwymi dziełami sztuki. BOSE Professional dostarcza rozwiązania audio dostosowane do każdej przestrzeni. W razie potrzeby systemy BOSE mogą być dowolnie rozbudowane. Oferujemy nie tylko przenośne systemy PA, ale również urządzenia przeznaczone do instalacji stałych. Zapewniają one optymalną jakość dźwięku zarówno w głównej sali obiektu, jak również w pomieszczeniach pomocniczych (zakrystii, nawach bocznych, plebanii, itp.).

Łatwość obsługi

Systemy nagłośnieniowe Bose Professional są niezawodne i łatwe w obsłudze. Ich zaletą są przydatne dla użytkowników inteligentne funkcje. Możliwość programowania pozwala zautomatyzować system, a tym samym uczynić go jeszcze prostszym i odpornym na awarie.


Szczegółowy projekt akustyczny


BOSE MODELER SOUND SYSTEM SOFTWARE Przykład: Kościół Św. Marii, Hamburg

systemy audio

Stworzenie precyzyjnego modelu 3D oraz określenie pozycji urządzeń głośnikowych

systemy audio

Góra: Predykcja propagacji dźwięku Dół: Predykcja trasmisji mowy

Góra: Predykcja czasu pogłosu w funkcji częstotliwości

Dół: Wizualizacja obliczonego współczynnika zrozumiałości Speech Transmission Index (STI)


Systemy nagłośnienia dla świątyń


Doskonała zrozumiałość

BOSE PANARAY MSA12X

Smukły, elegancki I dyskretny Panaray MSA12X jest jednym z najczęściej stosowanych modeli głośnika w tradycyjnych kościołach z uwagi na wyjątkową zrozumiałość mowy. Dzięki technologii Bose Beam- Steering która umożliwia cyfrową regulację pionowego kąta propagacji, Panaray MSA12X oferuje unikalne doznania dźwiękowe nawet w najbardziej wymagających akustycznie wnętrzach.

BOSE DIGITAL BEAM-STEERING

2x Panaray MSA12X, każdy z zoptymalizowanym pionowym kątem promieniowania

Obrazek lewy: Konwencjonalny głośnik. Obrazek prawy: Bose Panaray MSA12X z pokryciem horyzontalnym 160°

Czysty i wyraźny dźwięk

BOSE DESIGNMAX

Najwyższej jakości dźwięk może być zapewniony również w mniejszych przestrzeniach. Głośniki serii
DesignMax zostały zaprojektowane z myślą o przestrzeniach komercyjnych do projekcji muzyki tła. Cała seria wyróżnia się eleganckim dyskretnym designem I modularnością

Dostępnych jest 16 typów głośników w wersji naściennej, sufitowej i zwieszanej (pendant). Fabrycznie malowane na czarno lub biało (producent dopuszcza malowanie przez użytkownika). Do urządzeń oferujemy zestaw akcesoriów umożliwiających szybki montaż w niemal każdych warunkach.

Proste sterowanie

BOSE CONTROLCENTER

Sterowniki ścienne lub aplikacja zapewniają proste sterowanie systemem, które łatwo jest zaadoptować do potrzeb użytkownika.

Sterowanie podzielonymi strefami obiektu, poziomami głośności, wybór źródła dźwięku – może być przygotowany specjalnie dla indywidualnych potrzeb. Obsługa będzie prosta, szybka i przyjemna.


Uniwersalne nagłośnienie

BOSE AMM

Elastyczne możliwości montażu, duża skuteczność / moc oraz równomierne pokrycie – to charakterystyka systemów Bose serii AMM. Głośniki pasywne dedykowane dla instalacji stałych lub przenośnych, na których z powodzeniem można zrealizować koncert lub inne większe wydarzenie.

Seria głośników BOSE AMM składa się z głośników szerokopasmowych z 8 i 12 calowym przetworniku, które mogą pracować zarówno jako głośniki główne lub jako system monitorowy oraz głośnika niskotonowego opartego na 15 calowym przetworniku.
Dzięki tej konfiguracji możemy skomponować system nagłośnienia dobrany idealnie do danych potrzeb.

Duże nagłośnienie

BOSE ShowMatch

Elastyczna kombinacja modułów o różnych, regulowanych kątach promieniowania pozwala na implementację system dla pomieszczenia o dowolnych wymiarach w najwyższej jakości reprodukcji mowy i muzyki.

Przenośne systemy PA

BOSE S1 PRO

Gdy potrzebny jest system, który działa na baterii, bez kabli (nabożeństwa, pogrzeb, spotkanie z młodzieżą, itp) ultra kompaktowy głośnik Bose S1 Pro jest gotowy do pracy w ciągu kilku minut. Urządzenie zawiera wbudowany 3-kanałowy mikser z wejściami mikrofonowymi i liniowymi, interfejs Bluetooth® oraz litowo-jonową baterię pozwalającą nawet na 11 godzin pracy.


Systemy audio dla obiektów kultu religijnego

KOŚCIOŁY | KAPLICE | DOMY MODLITWY

Czego możesz oczekiwać od Bose:

  • projektu systemu, który jest perfekcyjnie dopasowany do akustyki wnętrza
  • Doskonałej kooperacji i koordynacji z inwestorem, architektem i instalatorem
  • Eleganckiego, dyskretnego designu oraz modularności
  • Doskonałej jakości dźwięku dla dowolnej głośności
  • Równomiernego pokrycia dźwiękiem całej przestrzeni obiektu
  • Pełnej zrozumiałości mowy
  • Certyfikacji głośników
  • Profesjonalnej instalacji i szybkiej reakcji serwisowej na miejscu instalacji
  • Bardzo łatwej obsługi systemu
systemy audio


Rozwiązania Bose są stosowane w wielu świątyniach na całym świecie. Na przykład:

Stephansdom, Vienna, Austria
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wszechpośredniczki Łask, Niepokalanów 
Archikatedra św. Jakuba Apostoła, Olsztyn
Petersdom, Rom, Italy
Kościół św. Kazimierza, Białystok
Kościół Akademicki św. Anny, Warszawa
Kościół pw. Krzyża Świętego, Łomża
Kościół pw. Najś. Serca Pana Jezusa, Szczecin
Brønderslev Kirke, Brønderslev, Danemark
Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła, Warszawa


Kościół NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie z nagłośnieniem BOSE

Kościół z nagłośnieniem Bose

Pełny opis instalacji nagłośnienia BOSE PROFESSIONAL w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie można przeczytać na łamach portalu AVINTEGRACJE.


Przygotujemy projekt i podpowiemy jak w najlepszy sposób nagłośnić kościół

Skontaktuj się z nami aby bez niepotrzebnych kosztów skorzystać z doradztwa związanego z akustyką i nagłośnieniem świątyni. Dokonamy pomiarów i przygotujemy warianty nagłośnienia najlepsze dla pomieszczeń Twojego kościoła.

Konsultant systemów BOSE PROFESSIONAL

Tomasz Nowicki

tel: 516 502 225

adres email: [email protected]