Commercial Audio na Festiwalu Muzyki Filmowej

maj 28, 2024 | aktualności

Mieliśmy wielką przyjemność wspierać sprzętowo FMF Young Talent Award Master Classes odbywające się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

festiwalu_muzyki_filmowej

FMF Young Talent Award Master Class to wspaniała okazja dla młodych, wybitnych kompozytorów aby nauczyć się jak najlepiej zarejestrować, zmiksować i wyprodukować swoje dzieła. Nie mogliśmy zatem przegapić okazji do tego, aby wyposażyć tych wyjątkowych twórców i ich genialnych nauczycieli w najlepsze narzędzia. Swoją wiedzą podczas warsztatów dzielili się Miriam Cutler, Mateusz Bień, Magdalena Piotrowska, Szymon Piotrowski, oraz Marek Walaszek z Bettermaker. Sesję reżyserowali Fiona Cruickshank oraz GianLuca Massimo z AirStudios.

Nagrania podczas FMF Young Talent Award Master Class

Sercem sesji nagraniowej podczas warsztatów FMF Young Talent Award Master Classes była konsoleta cyfrowa Solid State Logic System T S500. Ergonomia, funkcjonalność i precyzja miksera SSL dała uczestnikom pełną kontrolę nad każdym aspektem nagrania, co zdecydowanie usprawniło proces rejestracji i pozwoliło uzyskać najlepsze efekty. Warto zaznaczyć, że najnowszy system miksowania System T wiernie oddaje charakter kultowych konsolet analogowych SSL obecnych w najlepszych studiach nagraniowych, na których na codzień pracują prowadzący warsztaty.

Sygnały do konsolety i systemu rejestracji trafiały za pośrednictwem stageboxa SSL SB32.24 wyposażonego w przedwzmacniacze skonstruowane w technologii SuperAnalogue charakteryzujące się niezrównaną dynamiką oraz niezwykłą szczegółowością, które są tak pożądane w muzyce klasyczniej.

Integracja z Pro Tools

Dzięki zaawansowanej integracji konsolety System-T S500 z komputerem wyposażonym w oprogramowanie Pro Tools, realizatorzy mogli monitorować i kontrolować nagranie bezpośrednio z poziomu ekranu miksera. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiło szybką i efektywną pracę, eliminując potrzebę przełączania się między różnymi urządzeniami.

Odsłuch w reżyserce

Do odsłuchu w reżyserce wykorzystywane były monitory studyjne ATC SCM100ASL Pro, oferujące bezkompromisową referencję. Dzięki nim, każdy dźwięk był słyszalny w najdrobniejszych szczegółach, co pozwoliło realizatorom na precyzyjną kontrolę nad finalnym brzmieniem nagrania.

System komunikacji Clear-Com

Za efektywną komunikację między studiem nagrań a dyrygentem i orkiestrą odpowiadał system interkomowy Clear-Com. Stacja bazowa Arcadia umożliwiła stworzenie kanałów komunikacji i dystrybucję sygnałów między panelem HelixNet w reżyserce, sygnałami Dante dla dyrygenta, muzyków orkiestry i realizatora monitorowego, a także dla bezprzewodowych beltpacków serii FreeSpeak II dla obsługi technicznej.

Sesje mikserskie w Krakowie

SSL System T i monitory ATC Loudspeakers towarzyszyły realizatorom podczas sesji mikserskich w Krakowie. Dzięki nim możliwe było osiągnięcie perfekcyjnego brzmienia, co stanowiło ukoronowanie intensywnej pracy nad projektem.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i najwyższej klasy sprzętu, nagrania podczas FMF Young Talent Award Master Classes osiągnęły najwyższy możliwy standard, co pozwoliło uczestnikom warsztatów skupić się na kreatywności i doskonaleniu swoich umiejętności.