Harrison Audio seria 500. Producent wprowadza na rynek 3 nowe moduły.

lut 4, 2024 | aktualności

W ofercie Harrison Audio pojawiła się seria 500, dzięki której wysokiej klasy narzędzia produkcyjne i legendarna technologia konsolet dostępna jest dla szerszego grona odbiorców.Harrison Audio seria 500 to legendarna technologia w formacie idealnym dla pracowni artystów, producentów i inżynierów. Przez ponad pół wieku firma Harrison Audio była znana z charakterystycznych projektów obwodów i wyjątkowej jakości dźwięku. Nowe moduły obejmują przedwzmacniacz mikrofonowy 32Cpre+, 3-pasmowy korektor parametryczny MR3eq i kompresor Comp.


Każdy z nowych modułów wykorzystuje kluczowe elementy wysokowydajnych konsolet studyjnych Harrison z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Konsole Harrison pomogły stworzyć jedne z najbardziej kultowych utworów muzycznych w historii, takich artystów jak Michael Jackson, ABBA, Led Zeppelin, Queen, Donald Fagan i wielu innych. Nowa gama modułów serii 500 od Harrison wykorzystuje brzmienie i funkcje, którym zaufali inżynierowie tacy jak Bruce Swedien, Roger Nichols, Reinhold Mack i inni, tworząc muzykę, która przetrwa próbę czasu.

32Cpre+

Nowy 32Cpre+ wykorzystuje sprzężony transformatorowo przedwzmacniacz mikrofonowy o wysokim wzmocnieniu z nowej konsoli studyjnej Harrison 32Classic i łączy go ze słynnymi filtrami Harrison LP/HP – wszystko w jednym urządzeniu z serii 500. Zainspirowana kultowym Harrisonem 3232, konsola mikserska i przedwzmacniacz 32Classic to amerykańska ikona w nowej odsłonie, zapewniająca to samo brzmienie, które pomogło stworzyć kultowe albumy, takie jak „Thriller”, „In Through the Out Door” i „The Nightfly”.

Dźwiękowo, 32Cpre+ oddaje ciepłe i bogate brzmienie, z którego słynie Harrison. Pełne niskie tony, otwarty zakres średniotonowy i super gładkie, naturalna góra są tym, czego można oczekiwać od tego sprzężonego transformatorowo przedwzmacniacza mikrofonowego Jensen JT-MB-CPCA. 32Cpre+ zapewnia płynne wzmocnienie od +20 do +70 dB i jest w stanie obsługiwać szeroką gamę typów mikrofonów – w tym wstęgowe. Dodatkowo, panel przedni posiada 180 ° fazę, 48V, -20 pad, przełączniki impedancji HiZ i wejście combo XLR ze złączem jack ¼ „.

MR3eq

MR3eq to analogowy korektor stworzony w oparciu o dziesięciolecia doświadczeń w projektowaniu korektorów i filtrów. Pierwotnie opracowany dla konsoli Harrison MR3, MR3eq wyróżnia się jako jeden z najpopularniejszych projektów EQ Harrisona.

MR3eq to potężny trzypasmowy korektor parametryczny z filtrami o nachyleniu 6 dB/oktawę, które można przełączyć na filtr Bell drugiego rzędu ze słynnym proporcjonalnym Q Harrisona. Środkowe pasmo oferuje płynną zmiennę Q, podczas gdy oddzielna sekcja filtra górnoprzepustowego zawiera charakterystyczny szczyt rezonansowy 3 dB. Elastyczna konstrukcja MR3eq i potężne możliwości rzeźbienia sprawiają, że jest to wszechstronne narzędzie, które poprawia szeroką gamę materiałów źródłowych, okazując się równie skuteczne zarówno w scenariuszach śledzenia, jak i miksowania.

Comp

Moduł Comp serii 500 oparty jest na klasycznej konstrukcji „feed-forward”, wykorzystującej układ THAT 2180 VCA zapewniający wyjątkową wydajność analogową. Atak kompresora jest zależny od programu i stale dostosowuje się do sygnału wejściowego a release jest płynnie regulowany. Parametry te oznaczają, że moduł Comp może działać zarówno jako przezroczysty niwelator, wysoce nasycony kompresor vibe, jak i wszystko pomiędzy – dodając charakteru i emocji do szerokiej gamy źródeł.