Oprogramowanie SSL 360° LINK

mar 8, 2024 | aktualności

Dzięki SSL 360° możesz teraz sterować każdym plug-in’em za pomocą kontrolera UC1

Najnowsza aktualizacja oprogramowania SSL 360° Link, V1.7 zawiera m.in. przełomową nową wtyczkę, która umożliwia UC1 kontrolowanie dowolnego plug-in’u innej firmy.

Po przedpremierowej prezentacji na targach The NAMM Show 2024, Solid State Logic oficjalnie zaprezentował nową wtyczkę SSL 360° Link, potężne nowe narzędzie programowe, które pozwala użytkownikom kontrolować dowolną wtyczkę innej firmy za pośrednictwem powierzchni UC1. Korzystając z 360° Link, producenci muzyczni i inżynierowie mogą uzyskać dostęp do dowolnej wtyczki w środowisku SSL 360° i jego hybrydowym przepływie pracy „wirtualnej konsoli”. Niezależnie od tego, czy jest to pogłos, korektor parametryczny, czy symulator wzmacniacza gitarowego – UC1 może teraz kontrolować je wszystkie.


„Hybrydowe” połączenie sprzętowo-programowe kontrolera wtyczek UC1 i oprogramowania SSL 360° jest wynikiem dziesięcioleci doświadczenia w projektowaniu konsol. W rezultacie otrzymujemy urządzenie, w którym każdy parametr cenionych wtyczek SSL 4K E, 4K B, Channel Strip 2 i Bus Compressor 2 ma swój fizyczny kontroler. Teraz, wraz z wprowadzeniem wtyczki SSL 360° Link, użytkownicy UC1 mają jeszcze większe możliwości, uzyskując dostęp do znacznie szerszej palety wtyczek, zapewniając niemal nieskończony zakres kreatywnych opcji podczas produkcji i miksowania muzyki.

„Integracja kontroli nad wtyczkami innych firm i wprowadzenie ich do ekosystemu SSL 360° zawsze było jednym z naszych celów” – skomentował Andy Jackson, Studio Product Manager w Solid State Logic. „Wraz z uruchomieniem SSL 360° Link, producenci i inżynierowie mogą teraz doładować swoje UC1, kontrolując dowolną wtyczkę z powierzchni, a wszystko to bez opuszczania „wirtualnej konsoli” SSL 360° – to bardzo potężny dodatek. Co najlepsze, SSL 360° można pobrać za darmo i jest już dostępny”.

SSL 360° – wszystko znajdziesz w LINK

Dostarczany za pośrednictwem usprawnionego interfejsu użytkownika i zaprojektowany z intuicyjnymi funkcjami konfiguracji, SSL 360° Link pozwala szybko dodać wtyczki innych firm do sesji na zasadzie drag&drop i kontrolować je za pomocą zaawansowanego „konsolowego” przepływu pracy, który oferuje UC1. Wszelkie wtyczki innych firm zmapowane przez 360° Link stają się widoczne w SSL 360° Plug-in Mixer (również sterowane z powierzchni kontrolnych SSL UF1 i UF8) wraz z channel stripami SSL 4K E, 4K B i CS2 – co skutkuje jeszcze głębszą integracją z wirtualnym przepływem pracy konsoli SSL.  

ssl_360

SSL 360° Link zawiera wybór konfigurowalnych map fabrycznych dla popularnych wtyczek SSL channel strip takich jak Slate Digital®, Harrison Audio®, Universal Audio®, Waves® i Brainworx®. Podczas gdy UC1 jest zoptymalizowany pod kątem typowego układu channel strip, dowolną wtyczkę można szybko zmapować za pomocą przyjaznego dla użytkownika narzędzia do mapowania.

Wtyczka SSL 360° Link jest bezpłatna i dostępna w formatach AAX Native/AU/VST3/VST za pośrednictwem strony internetowej Solid State Logic

„Hostowane” wtyczki innych firm muszą być w formacie VST3.

Aktualizacja SSL 360 V1.7

Oprócz wtyczki 360° Link, aktualizacja SSL 360° V1.7 zawiera liczne ulepszenia dla kontrolerów serii U i interfejsu SSL 12. Dodano oficjalną integrację Bitwig i Digital Performer dla UC1, UF8 i UF1, większą personalizację przycisków profilu DAW na UF8, konfigurowalne zachowanie koła jog na UF1 oraz funkcję chwilowego talkback dodaną do SSL 12.  


Najważniejsze funkcje SSL 360 Link: 

  • Kontroluj dowolną wtyczkę innej firmy za pomocą UC1.
  • Otwórz swój hybrydowy work flow pracy SSL 360° na dowolną wtyczkę. 
  • Wybierz spośród edytowalnych fabrycznych map sterowania dla wtyczek Slate Digital®, Universal Audio®, Waves®, Brainworx® i Harrison Audio®. 
  • Dostosuj swoje wrażenia z miksowania, tworząc mapy sterowania dla dowolnej wtyczki.
  • Spersonalizowane mapowanie parametrów i profile sterowania. 
  • Optymalizacja wydajności przepływu pracy poprzez centralizację kontroli w ekosystemie SSL 360°. 
  • Doładuj swoje środowisko UC1/UF8/UF1 i SSL 360°: 
  • Używaj wtyczek innych producentów wraz z oficjalnymi channel stripami SSL 360°, takimi jak 4K E, 4K B i Channel Strip 2. 
  • Kontroluj wtyczki innych firm z UF8 i UF1 ustawione na Plug-in Mixer Layer – miejsce do przeglądania i kontrolowania wszystkich pasków kanałów obsługujących 360v i wtyczek 360°-link. Własne środowisko wirtualnej konsoli SSL. 
  • Wstaw puste wtyczki 360° Link na każdym kanale jako skuteczny sposób na dodanie kontroli VST3 DAW (panorama, fader, kolory ścieżek, sendy itp.) dla UC1/UF1/UF8. Kompatybilny tylko z programami DAW opartymi na VST3.