Technologia ATC Loudspeakers

kwi 29, 2021 | wiedza


ATC Loudspeakers to brytyjska manufaktura produkująca najwyższej klasy głośniki i wzmacniacze dla studiów nagraniowych, która została założona w 1974 roku przez Billy’ego Woodmana. Fenomenalny inżynier koncentrował się na produkcji niestandardowych jednostek napędowych dla profesjonalnego rynku dźwiękowego. ATC szybko wyróżnił się na rynku, głównie dzięki przetwornikowi PA75-314 12, który był zdolny do obsługi większej mocy przy mniejszych zniekształceniach oraz przy wyższym poziomie ciśnienia akustycznego niż jakikolwiek inne urządzenia dostępne na rynku.

ATC rozwijając swoją technologię zaczęło z czasem produkcję profesjonalnych monitorów studyjnych, których jakość dźwięku i precyzja zachwyca inżynierów dźwięku na całym świecie. Profesjonalne monitory studyjne ATC Loudspeakers od lat pracują w studiach nagraniowych, radiowych, telewizyjnych oraz przy postprodukcji dając użytkownikom prawdziwie chirurgiczny dźwięk przy miksowaniu.

Monitory studyjne ATC dopasowane do potrzeb użytkownika dla studia, broadcastu i postprodukcji.

Studyjny odsłuch zarówno w wersji aktywnej jak i pasywnej marki ATC. Takie głośniki pracują w najlepszych studiach na całym świecie. Studia nagraniowe takie jak Abbey RoadEast West StudiosBarefoot Recording, Sony SADC czy Black Bird Studios (pełna lista użytkowników TUTAJ) od lat używają monitorów odsłuchowych ATC w swoich reżyserkach dźwiękowych. Precyzja dźwięku i niesamowicie szybka reakcja głośników przy niskich częstotliwościach to główne zalety monitorów odsłuchowych ATC.

Głośniki studyjne ATC znalazły swoje zastosowanie w najbardziej wymagających studiach i pracowaniach muzycznych na świecie. Zarówno studia nagraniowe jak i studia radiowe i telewizyjne wybierają markę ATC (Acoustic Engineers) aby produkowany dźwięk był w pełni wiarygodny.

Technologia monitorów studyjnych ATC.

Po wielu latach rozwoju technologi produkcji perfekcyjnych głośników, firma ATC z dumą przedstawia swoje topowe modele napędzane potężnymi jednostkami wzmacniaczy. Najlepsze w swojej klasie głośniki SH25-76 i SH25-76S są produktem, który zawiera ponad 40 lat doświadczeń w budowaniu najlepszych na świecie przetworników akustycznych.


Głośnik wysokotonowy z podwójnym zawieszeniem.

Podejście firmy ATC do projektowania głośników wysokotonowych jest wyjątkowe.Monitory studyjne ATC Loudspeakers to konstrukcja bez kompromisów. Konstrukcja drugorzędnego elementu zawieszenia ogranicza w  naturalny sposób przemieszczanie się tylko w kierunku osiowym. Taka konstrukcja tłumi tryby kołysania i zapewnia niższe poziomy zniekształceń. Dodatkowa stabilność, jaką zapewnia taka konstrukcja w porównaniu z głośnikami innych firm, eliminuje potrzebę stosowania żelazopłynów (zwykle wymaganych do chłodzenia, tłumienia itp.). W rezultacie głośniki wysokotonowe ATC zapewniają nie tylko optymalną pracę przez dłuższy czas, ale także lepszą obsługę mocy w porównaniu z innymi konstrukcjami.

Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos w produkcji studyjnej.

Profesjonalna praca z dźwiękiem wielokanałowym

Formaty dźwięku wielokanałowego Surround, Atmos takie jak: 5.1, 4.04, 5.1.2, 5.1.4, 7.1.4 wymagają precyzji i pełnej kontroli przy ich produkcji. Studia post produkcyjne, które zajmują się profesjonalną produkcją dźwięku koncertowego i dla filmu wybierają rozwiązania ATC Loudspeakers aby w pełni świadomie kreować przestrzeń 3D w dźwięku. Głośniki ATC mogą być dostarczone w wersji standardowej (aktywnej), pasywnej ze wzmacniaczami przygotowanymi do montażu zewnętrznego lub w wersji instalacyjnej (do podwieszenia / specjalnego montażu) oraz w wersjach In Wall (do montażu w ścianie).
Poniższa tabela modeli monitorów studyjnych ATC obrazuje odpowiednie dobranie przy planowaniu systemu wielokanałowego:


Tak powstają najlepsze monitory studyjne na świecie.